www.ciltbakimivesaglikrehberi.com
Anasayfa Cilt Bakımı & Güzellik Saç Bakımı Moda & Dekorasyon Diyet & Fitness Aşk & İlişkiler Anne & Çocuk Astroloji Kadın Sağlığı
Kadın Sağlığı
Cilt Bakımı & Güzellik
Saç Bakımı
Moda & Dekorasyon
Aşk ve İlişkiler
Diyet ve Fitness
Anne ve Çocuk
Astroloji


O Asla Meme Kanseri Olmayacak

İngiltere’de ilk kez bir kadının rahmine, meme kanserine yol açan geni taşımayan embriyo yerleştirildi. Sunday Times Gazetesi’nin haberine göre bu işlem, doğacak bebeğin kalıtımsal meme kanserine yakalanma ihtimalinin tümüyle bertaraf edilmesi anlamını taşıyor.

Doktorların 27 yaşındaki anne adayının bütün embriyolarını inceledikleri, yüzde 50’nin üzerinde ihtimalle bebeğin ileriki yaşlarda meme kanserine yakalanmasına yol açan geni taşımayanları seçtikleri bildirildi. Anne adayının eşinin, ailesinde söz konusu geni taşıyan kişilerin çokluğu nedeniyle embriyoların incelenmesine karar verdiği belirtildi. Çiftin ürettikleri 11 embriyonun beşinde BRCA-1 adı verilen meme kanserine yol açan genin bulunmadığı belirlendi ve bunlardan ikisi anne adayının rahmine yerleştirildi. Adının açıklanmasını istemeyen 14 haftalık hamile kadın, eşinin ailesinden bütün kadınların göğüs kanserli olduklarını belirterek "Ailemizde yaşları 27 olan ve göğüs kanserine yakalanan kadınlar bile var. Biz şansımız varken bu ihtimali tümüyle bertaraf etmek istedik" dedi.


Yorum Ekle
Konu O Asla Meme Kanseri Olmayacak  
Ad Soyad  
e-mail  
Yorum  
         
       
      Sitemizdeki makaleler internet ve çeşitli dergilerden faydalanılarak hazırlanmıştır. Bilgilendirme amaçlı bir sitedir.
Bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından kaynaklanan sorunlardan www.ciltbakimivesaglikrehberi.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

Bize ulaşmak için info@ciltbakimivesaglikrehberi.com

Cilt Bakımı   Saç Bakımı   Güzellik Sırları   Doğal Cilt Bakımı   Bitkisel Saç Bakımı   Dudak Bakımı   Cilt Maskeleri