www.ciltbakimivesaglikrehberi.com
Anasayfa Cilt Bakımı & Güzellik Saç Bakımı Moda & Dekorasyon Diyet & Fitness Aşk & İlişkiler Anne & Çocuk Astroloji Kadın Sağlığı
Cilt Bakımı & Güzellik
Saç Bakımı
Moda & Dekorasyon
Aşk ve İlişkiler
Diyet ve Fitness
Anne ve Çocuk
Astroloji
Kadın Sağlığı


Sağlıklı Bronzluk İçin Doğal Vücut Yağları

Doğal Bronzluk

Güneş ışınlarının zararlarından etkilenmemek ve daha güzel bir bronzluk elde etmek istiyorsanız işte tamamen doğal ve sağlıklı bronzlaştırıcı vücut yağları.

Çayla Daha Göz Alıcı ve Daha Sağlıklı Bronzluk
2 çorba kaşığı lanolini, 2 şer çorba kaşığı susam ve badem yağını kısık ateşte ayrı ayrı benmari usulü eritin ve karıştırın. Daha sonra içine yavaş yavaş 8 çorba kaşığı ılık ve çok koyu demlenmiş çay ilave edin ve cam bir şişenin içinde iyice karıştırın. Not: Çayın rengi cildinizin daha güzel bronzlaşmasını, susam yağı ise güneşin zararlı ışınlarından cildinizin etkilenmemesini sağlar.

İki çorba kaşığı lanolini ve iki çorba kaşığı susam yağını kısık ateşte benmari usulü eritin. Erittiğiniz karışımı ateşten almadan önce yarım fincan arıtılmış su ilave edip iyice karıştırın. Daha sonra ateşten alıp bir şişeye boşaltın ve iyice çalkalayın.

Bir avuç susam ve üzerini örtecek kadar suyu mikserde en yüksek hızda iyice karıştırdıktan sonra bir saat bekletin ve ince bir tülbentten süzerek suyunu çıkartın. Elde ettiğiniz karışımı cam bir şişeye koyup iyice çalkalayın. Cildinize yumuşaklık veren bu losyonu yüzünüz dahil tüm vücudunuzda kullanabilirsiniz. Denize her girişinizden sonra bu losyonu kullanmalısınız çünkü denizin tuzlu suyu susam yağını yok edecektir.

Yarım kahve fincanı badem yağı, yarım kahve fincanı ceviz yağı ve yarım kahve fincanı elma sirkesini cam bir şişenin içinde iyice karıştırıp güneşlenmeden önce vücudunuza sürün.

Güneş Yanıkları İçin Doğal Losyon
Bir yumurtanın beyazını bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı demlenmiş ıhlamur çayı ile iyice karıştırıp güneş yanığı olan yerlere yavaşça yedirerek sürün.


Yorum Ekle
Konu Sağlıklı Bronzluk İçin Doğal Vücut Yağları  
Ad Soyad  
e-mail  
Yorum  
         
       
      Sitemizdeki makaleler internet ve çeşitli dergilerden faydalanılarak hazırlanmıştır. Bilgilendirme amaçlı bir sitedir.
Bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından kaynaklanan sorunlardan www.ciltbakimivesaglikrehberi.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

Bize ulaşmak için info@ciltbakimivesaglikrehberi.com

Cilt Bakımı   Saç Bakımı   Güzellik Sırları   Doğal Cilt Bakımı   Bitkisel Saç Bakımı   Dudak Bakımı   Cilt Maskeleri